Bible a my 2016

30.11.2016 •

Okresní kolo soutěže Bible a my

Na konci listopadu naše škola opět hostila účastníky okresního kola historické soutěže Bible a my. Soutěž má již dlouholetou tradici a zapojuje se do ní v okrese stále vysoký počet soutěžících. Letošního 24. ročníku se zúčastnilo v okrese Hodonín ve školních kolech 693 soutěžících z 26 škol, z nichž 62 postoupilo do okresního kola ve čtyřech různých věkových kategoriích. Vybraná témata pro své kategorie věděli soutěžící předem a většina se na něj poctivě připravila. Do okresního kola z naší školy postoupili tři žáci, vždy vítězové školního kola ve své kategorii. V I. kategorii to byl Jan Cáb, II. kategorii zastupovala Barbora Lipová a III. kategorii reprezentovala Adéla Jančíková.

Největšího úspěchu dosáhli Jan Cáb a Barbora Lipová, kterým se díky vysokému bodovému ohodnocení z písemného testu podařilo dostat mezi finálovou šestici soutěžících. Finálové kolo již proběhlo veřejně a zástupci naší školy v něm obsadili pěkné čtvrté a páté místo. Do ústředního kola, které proběhne 24. 3. 2017 v Kroměříži, však postoupili jen dva nejlepší soutěžící z každé kategorie.

Monika Stoláriková