Bezpečně ve virtuálnu

Bezpečně ve virtuálnu                                                           

Začátkem února nás navštívili lektoři ze sdružení CZ.NIC a my tak uspořádali další přednášky díky projektu O2 Chytrá škola. Naši nejmladší měli besedu s knihou Online ZOO. Děti se seznámily s tématy z virtuálního světa. Zvířátka v ZOO řešila různá úskalí v online prostoru a nástrahy nakupování online (např. v hrách), pořizování a šíření fotek, vydávání se za někoho jiného na internetu za účelem získání osobních informací, závislostí na mobilu a se základy digitální hygieny (např. 1,5 hod. před spaním již nebýt u obrazovky s modrým světlem) atd.

Žáci 7. a 8. ročníku měli besedu na téma NeBezpečný mobil, která byla zaměřena na nebezpečí spojená s využíváním mobilního telefonu, seznámili se s možnostmi ochrany telefonu, pravidly instalace nových aplikací, bavili se o ochraně soukromí a zdravotních rizicích.

Podvečerní beseda pro rodiče byla zaměřena na to, kde se děti ve virtuálnu pohybují, co by neměli zveřejňovat, co jim může uškodit, jak fungují sociální sítě a čím jsou nebezpečné, jaké hry děti hrají, kde je stahují a řeč přišla i na rodičovské zámky a závislost.Fotografie1 Fotografie2 Fotografie3 Fotografie4