Aktuality na březen

03.03.2015 • 

20. 3. 2015 MATEMATICKÝ KLOKAN (DEN MATEMATIKY)

V pátek 20. března se na naší škole uskuteční „Den matematiky“ akce, ve které bude žákům různým způsobem připomenut význam tohoto předmětu pro jejich život. Žáci se budou moci mimo jiné zúčastnit soutěže Matematický klokan nebo jiných logických soutěží. Prvky matematiky budou ten den zvýrazněny během 1. a 2. vyučovací hodiny.


18. 3. 2015 ÚSTŘEDNÍ KOLO SOUTĚŽE BIBLE A MY PROBĚHNE V HUSTOPEČÍCH

Letošní ročník soutěže Bible a my, jehož vyhlašovatelem je naše základní škola, bude slavnostně ukončen ústředním kolem, které se uskuteční 18. března 2015 v Hustopečích. 22. ročníku soutěže podporujícího biblické znalosti a dovednosti dětí a mládeže se zúčastnilo rekordních 5 777 žáků nebo studentů ze 195 základních nebos středních škol z 20 okresů naší vlasti. Do hustopečského finále postoupilo ve 4 kategoriích více než 130 soutěžících.

 

13. 3. 2015 POSLEDNÍ TERMÍN PŘEDÁNÍ PŘIHLÁŠEK NA SŠ

Stejně jako v minulých letech podávají přihlášky na střední školy rodiče žáků. Poslední termín předání přihlášek na střední školu v tomto roce připadá na pátek 13. března 2015. Současně si rodiče žáků, kteří si podávají přihlášky na střední školy, mohou v tomto týdnu v administrativě školy na základě prokázání totožnosti vyzvednout zápisový lístek.

 

11. 3. 2015 PŘÍRODOVĚDNÁ PŘEDNÁŠKA PRO VEŘEJNOST

Ve spolupráci s Muzejním a vlastivědným spolkem ve Strážnici a spolkem OSMA se v aule školy (v I. patře budovy 1. stupně) uskuteční veřejná přednáška RNDr. Dušana Trávníčka z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně na téma Venezuela křížem krážem. Začátek v 17 hodin.

 

6. 3. 2015 SVÁTEK ČTENÁŘŮ

V pátek 6. března proběhne pro všechny žáky ve škole akce Svátek čtenářů, jejíž cílem bude podpořit četbu a čtenářství mezi žáky školy. Součástí této akce budou besedy se spisovateli, přednášky pro žáky v městské a školní knihovně, soutěže a přehlídky směřující k pochopení významu četby pro zdravý a všestranný rozvoj osobnosti člověka. 


« zpět