Informace pro rodiče žáků školy - "ztráty a nálezy"

POSTUP PŘI NÁLEZU PŘEDMĚTU A JEHO EVIDENCE

1. Jakékoliv ztracené předměty nalezené v areálu základní školy (s výjimkou odpadů a potravin), se  odevzdávají v kanceláři (administrativě) školy, kde se současně uvedou všechny okolnosti nálezu.
  2. Administrativní pracovník nález zaeviduje (uvede datum, jméno nálezce, místo a předmět nálezu).
  3. Seznam ztracených věcí visí na nástěnce určené pro rodiče žáků školy, naproti kanceláře školy a je průběžně aktualizován.

POSTUP PŘI VRACENÍ PŘEDMĚTŮ

1. V případě, že došlo ke ztrátě předmětu, je jakýkoliv zaměstnanec školy, žák nebo jeho zákonný zástupce, oprávněn požadovat na pracovnících administrativy informaci, zda se nenachází mezi nalezenými předměty.
  2. V případě, že pracovník administrativy ověří, že předmět skutečně patřil do jeho osobního vlastnictví, bude mu pracovníkem vydán. Ověření a posouzení, zda skutečně předmět patří žadateli o jeho vydání, je na pracovníku administrativy.
  3. Tentýž pracovník, který předmět vydal, zapíše do evidence ztrát a nálezů, že byl předmět vydán uvedením patřičných náležitostí (jméno, komu byl předmět vydán a datum předání).
  4. Pokud se do jednoho roku od nalezení předmětu k němu nikdo nepřihlásí, bude školou zabaven a prodán nebo zlikvidován.

Nalezeno ve školních letech 2017/2018 a 2018/2019

• Cvičební úbor - 3x