Pěšky do školy 16. – 22. 9. 2022

16.09.2022 • 

Pěšky do školy 16. – 22. 9. 2022

Naše škola (se všemi třídami) se v tomto roce přihlásila do motivační kampaně Pěšky do školy určené dětem i rodičům. Cílem je zvýšit počet dětí, které se pravidelně do školy dopravují pěšky, snížit dopravní zátěž před školou a nabídnout dětem zdravějším a bezpečnější prostředí. Jádrem výzvy jsou pěší dny (16. září a 19. až 22. září 2022), kdy vyzýváme děti, aby přišly nebo přijely: pěšky, na koloběžce, na skateboardu, na kole, veřejnou dopravou.  Děti a rodiče, kteří pojedou autem, mohou zaparkovat dále od školy a jít alespoň část cesty pěšky.

Součástí kampaně je soutěž Pěšky do školy 2022, kde se nehodnotí množství nachozených kilometrů, ale pravidelnost aktivního způsobu dopravy. Vítězem soutěže ve škole se stane ta třída, která získá nejvíce bodů za své chodecké aktivity dle podmínek soutěže. Celá škola pak může v rámci celostátní soutěže za účast vyhrát koloběžku, batoh nebo jiné odměny.


« zpět