Stávka autobusů čtvrtek 6. 4. 2017

06.04.2017 • 

Vážení zákonní zástupci (rodiče) žáků,

 

na základě sdělení z odboru školství Jihomoravského kraje víme, že předsednictvo Odborového svazu dopravy rozhodlo uskutečnit dne 6. dubna 2017 od 00:00 do 24:00 hodin celorepublikovou stávku ve veřejné autobusové dopravě. Vyhlášená stávka bude mít největší dopad na regionální autobusovou dopravu v okolí měst Blansko, Vyškov, Kyjov, Hodonín. Břeclav, Znojmo a Moravský Krumlov zajišťovanou dopravci  ADOSA, Břežanská dopravní společnost, ČAD Blansko, ČSAD Kyjov Bus, BORS Břeclav, Tourbus, VYDOS BUS a  Znojemská dopravní společnost PSOTA. Jihomoravský kraj a koordinátor IDS JMK, společnost KORDIS JMK podle jejich vyjádření intenzivně pracují na dopravních opatřeních, která by alespoň částečně zmírnila dopad stávky. Aktualizované informace o plánované náhradní dopravě a posílení vlakových spojů najdete na speciálních stránkách www.idsjmk.cz.

S ohledem na nebezpečí prodlení Vás i přes neurčitost výše uvedených zpráv oslovujeme, abychom upozornili na ohlášené konání stávky, která může přinést komplikace zejména v dopravě žáků do školy.

Proto doporučujeme podle místních poměrů zvážit způsob dopravy dětí do školy ve čtvrtek dne 6. 4. 2017.

 

 Mgr. Petr Tomeček, v. r.


« zpět