Den bezpečného internetu 2023

Den bezpečnějšího internetu je mezinárodní den, který se připomíná ve více než 180 zemích po celém světě vždy druhé únorové úterý. Letos připadl tento den na 7. února 2023. V České republice koordinuje tuto významnou událost Safer Internet Centrum (CZ.NIC, Linka bezpečí, Dětské krizové centrum a JSNS).

A i my jsme si ho ve škole připomněli formou různých aktivit po celý týden. Se staršími ročníky jsme si osvěžili bezpečné chování na sociálních sítích, podiskutovali o kyberšikaně a vnořili se do Království laskavosti, kde bylo cílem šířit laskavost a radost na síti. S deváťáky jsme si připomenuli nástrahy online nákupů a formou kyberhry se snažili nepřijít o "virtuální finance".

Ale už i naši nejmladší si s pohádkovým prostředím ONLINE ZOO zvyšují podvědomí o aktuálních nebezpečích v online prostředí. O nástrahách internetu se bavíme celoročně, neboť na síti je mnoho hrozeb.Fotografie1 Fotografie2 Fotografie3 Fotografie4 Fotografie5 Fotografie6 Fotografie7 Fotografie8 Fotografie9 Fotografie10 Fotografie11 Fotografie12 Fotografie13 Fotografie14 Fotografie15 Fotografie16 Fotografie17 Fotografie18