Projekt: Mléko do škol

Projekt Ovoce a zelenina do škol byl v České republice zahájen ve školním roce 1999. Nyní se jedná se o projekt Evropské unie, který je spolufinancován Evropskou unií. Naše škola je účastníkem tohoto projektu od jeho počátku, tedy asi od roku 1999. Cílem projektu je podpora zdravé výživy a zvýšení spotřeby mléka a mléčných výrobků.

Podpora se vztahuje na čerstvé mléko a přírodní výrobky z něj. Jako plně dotované jsou tedy mléčné produkty přírodní, neslazené (především čerstvé mléko, neochucený jogurt, neochucený tvaroh a neochucený sýr).

Od roku 2017 se projekt vztahuje na všechny žáky školy od prvních do devátých ročníků základní školy. Mléko do škol dostávají žáci dvakrát měsíčně zcela zdarma, většinou v pátek.

Škola se do projektu přihlásila prostřednictvím žadatele schváleného Státním zemědělským intervenčním fondem (SZIF) – tím je firma Ovocentrum Valašské Meziříčí.

Koordinátor projektu ve škole

Vítězslav Kuda, DiS