110 let školy mapuje nová publikace

28.06.2019 •

110 let školy mapuje nová publikace

Naše škola v uplynulém školním roce vydala sborník k 110. výročí založení Soukromé obecné školy ve Strážnici (dnešní Základní školy M. Kudeříkové). V publikaci jsme se zaměřili především na posledních deset let vývoje školy, i když v ní připomínáme i její celou stodesetiletou historii. Do almanachu jsme zařadili ukázky žákovských literárních a výtvarných prací, snímky ze školních akcí a fotografie jednotlivých tříd i pedagogických sborů. Čtenáři ve sborníku mohou najít také seznamy zaměstnanců, současných žáků i bývalých absolventů za poslední dekádu, stejně jako kapitolku věnovanou osobnostem školy. Publikace, kterou v závěru školního roku 2018/2019 obdrželi všichni žáci a zaměstnanci školy, je pro zájemce k dispozici v kanceláři školy.

Poděkování sponzorům sborníku:

Město Strážnice, OSMA, z. s., Elektra Ivo Lžičař, Tiskárna Sukupovi, www.vip-pradlo.cz  Strážnice, Železářství Jan Hořák, FRK TOURS s.r.o., Zahradnictví Astra Strážnice, Baťův kanál U Veličky s. r. o., Cukrárna Šebestovi, Ing. Markéta Ovečková, Miroslav Šťastný, Ing. Vojtěch Holub, Libor Konečný, Luděk Studnička, Kamil Káčerek

Jiří Machálek