Čtenáři měli svátek

06.03.2015 •

Čtenáři měli svátek

V březnu, měsíci knihy, jsme letos již podruhé oslavili Svátek čtenářů. Tato akce proběhla ve všech ročnících naší školy a jejím cílem bylo podpořit všechny zapálené čtenáře a povzbudit a motivovat ty, kteří si kladný vztah ke čtení zatím nevytvořili. Pro žáky bylo připraveno mnoho aktivit, které byly založené na práci s textem, protože správně rozumět přečtenému textu je v dnešní době naprostou nezbytností pro každého z nás. Zapojili se také všichni učitelé naší školy. Ve třídách probíhaly čtenářské dílny, kdy se žáci společně s učiteli vzájemně inspirovali svými přinesenými knihami, sdíleli společně zážitky z četby, pracovali se zajímavými literárními texty a nakonec si také zkusili vytvořit svůj vlastní text. Starší žáci četli svým mladším spolužákům z knížek a formou zábavných aktivit s přečtenými ukázkami společně dále pracovali. Že se jim čtení líbilo, dokázali svými zdařilými ilustracemi.

V rámci této akce naši školu pozvání také spisovatelka Iva Peroutková, která děti seznámila s některými svými knihami a dala nahlédnout pod pokličku spisovatelské profese. Sváteční den podpořil také místní autor pan Milan Kočička, pro kterého je psaní dlouholetým koníčkem. Žáci šestých tříd navštívili městskou knihovnu, mladší žáci se mohli seznámit s tituly naší školní knihovny. O tom, že na naší škole je mnoho zapálených čtenářů, svědčily také vystavené čtenářské deníky. Žáci měli také možnost přijít v přestrojení za svého oblíbeného knižního hrdinu. Naši nejmenší prožili tento den se svými vyučujícími v přestrojení za Včelí medvídky, a tak se v prvních třídách četly dobrodružné příběhy těchto hrdinů, vařil se čaj a děti ochutnávaly přinesené vzorky medů.

Svátek čtenářů se vydařil i letos a zdá se, že se z něj na naší škole stane každoroční tradice.

Mgr. Monika Stoláriková