Den školy 2015

02.12.2015 •

Den školy

Ve středu 2. prosince 2015 se v naší škole jako každoročně uskutečnil Den školy. Toho dne uplynulo přesně 107 let od okamžiku, kdy do zdejších školních lavic usedli první žáci. Historie školy začala v roce 1908, kdy jako součást aktivit kláštera sv. Vincence z Pauly vznikla klášterní obecná škola, na jejíž působení dnešní základní škola navazuje. Během Dne školy se ve škole konalo několik akcí. Letošní 2. prosinec byl koncipován jako Den otevřených dveří, tak byla škola po většinu dne otevřena rodičům i širší veřejnosti. Návštěvníci mohli v aule zhlédnout dvě výstavy - kromě tradiční výstavy historických školních kronik, dokumentů a fotografií to byla výstava, kterou jsme si připomněli letošní výročí 600 let od narození mistra Jana Husa. Součástí výstavy byla prezentace výtvarných prací a předmětů o době husitské, které žáci zhotovili. Zajímavou žákovskou aktivitu představovala netradiční výuka historie, kterou ve školní tělocvičně připravili žáci devátých tříd pro děti z I. stupně. Žáci se tak na několika stanovištích poutavou formou dozvěděli řadu informací o husitství a také o minulosti.

Jiří Machálek