Exkurze žáků šestých tříd do Brna

21.11.2013 •

Exkurze žáků šestých tříd do Brna

V letošním roce opětovně proběhla exkurze určená žákům 6. tříd do největšího moravského města Brna.  Cestovali jsme autobusem a naší první zastávkou bylo Technické muzeum, v tomto muzeu jsme si prohlédli výstavu Vynálezci a vynálezci a navštívili jsme Technickou hernu, která umožňuje návštěvníkovi seznámit se zábavnou formou s různými zákony fyziky.  Druhou zastávkou byla Hvězdárna a planetárium na Kraví hoře, kde jsme navštívili program Cesta k planetám/Astronaut  ve velkém sále planetária zvaném digitárium. Tento sál byl otevřen teprve před 14 dny a už jej navštívilo přes 10 000 návštěvníků. Poslední třetí zastávkou byl Pavilon Anthropos v Pisárkách založený v roce 1928 profesorem Karlem Absolonem objevitelem Věstonické venuše. Anthropos je zaměřen na vznik člověka a starší dobu kamennou (paleolit) na Moravě. Kromě stálé expozice s modelem mamuta v životní velikosti jsme viděli také výstavu obrazů malíře Zdeňka Buriana. Při průjezdu Brnem jsme si všimli nedávno opraveného hradu a pevnosti Špilberk, katedrály sv. Petra a Pavla na vršku Petrov a také nejvyšší nově otevřené budovy v České republice - mrakodrapu AZ Tower, vysokého 111 metrů.

Petr Tomeček, ředitel školy

FOTOGALERIE

Dne 21. 11. 2013 jsme jeli do Brna na exkurzi. Jeli jsme tam 6.A a 6. B s panem ředitelem. V půlce cesty se udělalo některým špatně. Všechno se dobře vyřešilo a dojeli jsme dobře do Brna. První zastávka byla v Technickém muzeu, kde jsme byli v herně. Tam jsme jsme si mohli vyzkoušet, co dělali lidé v dřívější době. Po Technickém muzeu byla další zastávka v Digitáriu, kde nám ukázali souhvězdí. Potom nám pustili film Kosmonaut, který byl kreslený. Všechno se odehrálo v 3D., bylo to úžasné. Poslední zastávka byla v Anthroposu, kde jsme viděli pravěké lidi a mamuta ve své velikosti. Potom jsme byli v bufetu, kde jsme si kopupili suvenýry. Naposled jsme se vyfotili před muzeem a hurá dom. Výlet se nám moc líbíl.

Radka Štípská a Karla Podolanová, 6. A