Jak předškoláci uzdravili strašidýlka

08.01.2015 •

Jak předškoláci uzdravili strašidýlka

Ve čtvrtek 8. ledna 2015 měli budoucí prvňáčci možnost seznámit se s naší školou netradiční formou. V odpoledních hodinách je přivítaly paní učitelky z 1. stupně v prostorách tělocvičny, kde byl pro děti připraven program s názvem Jak uzdravit školní strašidýlko. Nejprve si v něm děti povídaly s paní učitelkou o nemocném strašidýlku a pak o tom, jak mu pomoci, aby se zase uzdravilo. Poté se děti „proměnily“ na prince a princezny a jak už to v pohádkách bývá, měly splnit tři úkoly. Postupně prošly tři stanoviště – o zdravé výživě, sportovní disciplíny a vyrábění papírového strašidýlka. Děti splněním všech úkolů strašidýlko uzdravily a domů si s sebou odnášely kromě dobré nálady i „kamarády“ - papírová strašidýlka. Všem dětem se úkoly podařily, a proto se těšíme s nimi i se všemi ostatními předškoláky na viděnou u zápisu do první třídy naší zdravé školy ve čtvrtek 29. ledna!

Mgr. Lucie Vratislavská