O Královce

01.06.2015 •

O Královce

Na začátku školního roku byl zadán žákům 5. ročníku nečekaný úkol - připravit v rámci projektu divadelní představení. Nejprve bylo potřeba vybrat vhodné téma, následovalo zadání rolí a příprava kulis. Pro velký zájem žáků, každá ze dvou tříd připravovala vlastní zpracování příběhu.

Děti pracovaly poctivě půl roku s velkým nasazením a nemohly se dočkat premiérového dne.  Ten nastal 1. června 2015, tzn. na „Den dětí.“ V dopoledních hodinách střídavě obě skupiny předvedly své zpracování historického příběhu z našich dějin žákům školy a odpoledne zahrály pro širokou veřejnost. Hra „O Královce“ se všem velmi líbila a „herci“ byli nadšení a užili si zaslouženého úspěchu.

Osoby a obsazení (představení 5. A)                      Osoby a obsazení (představení 5. B)

Vypravěč:                                                                  Vypravěč:

Anna Tomšejová, Alexandra Rumíšková                  Tereza Falešníková, Denisa Opavská

Rožmberk: David Ondruš                                         Rožmberk: Natálie Prečanová

Zajíc: Petr Múčka                                                      Zajíc: Žaneta Janotová

Královna: Barbora Lípová                                         Královna: Jana Salčáková

Král: Kristýna Hořáková                                           Král: Ondřej Pukl

Kmet: Vojtěch Pátek                                                 Kmet:  Vojtěch Pátek

Za všechny divadelníky paní učitelky: Mgr. Olga Mlčáková a Mgr. Jarmila Borovcová