O lyžařském kurzu na Červenohorském sedle

24.03.2016 •

O lyžařském kurzu na Červenohorském sedle

V pátek 18. března jsme plni očekávání vyrazili směr Jeseníky, kde se v letošním roce uskutečnil náš „lyžák.“ V posledních letech se lyžařské kurzy potýkaly s nedostatkem sněhu, a proto byl zvolen výše položený lyžařský areál na Červenohorském sedle. Volba se vyplatila, sněhu byl dostatek. Vzpomínám, že na vycházce do okolí, která byla velmi zajímavá a krásná, jsme po opuštění cesty zapadli po stehna do sněhu. Na chatě jsme byli ubytováni v třílůžkových pokojích s příslušenstvím. Po budíčku a vydatné snídani jsme vyrazili na dopolední výcvik a vyhladovělí jsme se vraceli na oběd, následoval polední klid, odpolední lyžování a večeře. Vařili výborně – jídlo musím opravdu pochválit. Večery jsme trávili ve společenské místnosti, kde jsme po zhodnocení dne hráli hry, nebo si zatancovali na diskotéce vlastní produkce. Poslední večer proběhl karneval – spolužáci byli kreativní a k zhlédnutí bylo mnoho zajímavých masek. Jsem přesvědčená o tom, že jsme si kurz všichni užili a každý z nás přijel s mnoha nezapomenutelnými zážitky a vzpomínkami.

Adéla Kočičková, 7. A

Kurzu se účastnilo 33 žáků sedmých tříd, které doprovázeli tři učitelé – instruktoři lyžování a zdravotnice. Sjezdovky areálu byly denně upravovány a poskytovaly ideální lyžařské prostředí pro výcvik.  Celkově hodnotím lyžařský výcvik kladně, podařilo se zaujmout žáky a všechny seznámit se základní technikou lyžování (z 25 nelyžařů, odjíždělo 23 lyžařů a další dva mají dobře nakročeno, chyběl jim pouze čas na dotrénování), což dokazují i výpovědi samotných účastníků kurzu. Celý kurz proběhl v duchu přátelské atmosféry a žáci si odvezli spoustu příjemných zážitků.

Mgr. Jana Jochmanová, vedoucí kurzu