Okresní kolo Bible a my proběhlo po 22

26.11.2014 •

Okresní kolo Bible a my proběhlo po dvaadvacáté

Ve středu 26. listopadu proběhlo v klubovnách školy okresní kolo dějepisné soutěže Bible a my. V letošním 22. ročníku k nám přijelo 54 soutěžících z 23 základních či středních škol okresu. Na Hodonínsku se do soutěže zapojilo ve školních kolech celkem 605 žáků nebo studentů. Naši školu reprezentovali: Anna Tomšejová, Lukáš Juras a Adéla Jančíková. Posledně jmenovaná postoupila jako jediná do finále, kde skončila na 6. místě. Do celostátního finále, které se uskuteční 18. 3. 2015 v Hustopečích, přímo postoupili vždy dva soutěžící z každé kategorie, kteří se umístili na nevyšších místech. Součástí akce byla také přednáška O. Lukáše Karpinského. Na podporu zpřístupnění Bible do tří afrických zemí:  Sierra Leone, Tanzanie a Angoly bylo v dobrovolné sbírce vybráno 500 Kč. Na závěr chci poděkovat sponzorům, kteří na organizaci soutěže a odměny pro účastníky přispěli: Řád piaristů, Děkanáty Veselí n. M. a Hodonín a paní Jarmila Vařeková ze Strážnice.

Mgr. Dagmar Mlýnková