Olympiáda v Čj a AJ

13.02.2014 •

Na olympiádách v českém a anglickém jazyce se naši žáci neztratili

Olympiády v českém jazyce se žáci osmých a devátých tříd zúčastňují každoročně. Také letos naši školu v okresním kole reprezentoval Petr Svoboda (9. A). Ve velké konkurenci zabojoval a odnesl si diplom za 3. místo. Tím se kvalifikoval na postup do krajského kola. Milovníci anglického jazyka mají každoročně možnost změřit svoje síly v okresních kolech Olympiády v anglickém jazyce. Letošní účast byla v obou kategoriích neobvykle vysoká. V kategorii 1. A žáků šestých a sedmých ročníků a adekvátních ročníků gymnázií soutěžil Viktor Valovič (6. A) a umístil se na 4. místě z 18 soutěžících, přičemž zajímavostí bylo, že soutěžící na prvních pěti místech dělil vždy od sebe pouze jeden bod. V kategorii 2. A žáků osmých a devátých ročníků se na 3. místě ze  17 zúčastněných umístil Petr Svoboda. Z překrásných výsledků našich žáků máme nesmírnou radost a blahopřejeme jim.

Monika Stoláriková, Bohumila Náhlíková, Alexandra Pelcmanová