Plavba kapitána Zdravsona

09.02.2015 •

Plavba kapitána Zdravsona podpořila zdravou školu

Pod tímto názvem se naši páťáci zúčastnili týdenního pobytu v zimní přírodě se zaměřením na zdravou výživu a zdravý pobyt. V termínu od 9. do 13. února 2015 žáci pátých tříd absolvovali pětidenní program nabitý zajímavými aktivitami, např. hledání klíčů od truhly, které žáci získávali za plnění jednotlivých úkolů. Nejvíce se líbilo vaření a chystání společné večeře. Někteří žáci prováděli něco podobného poprvé v životě a velice se u vaření bavili. Náročný byl půldenní výšlap do hornatého a hodně zasněženého terénu. Na tohle naše děti z roviny nejsou vůbec zvyklé.

Největší obtíže ale žáci překonávali při jídle. Ne, že by nebyli jedlíci, ale to složení stravy. Prostě zdravá výživa se vším, jak má být. Ale i tohle děti zvládly. Celý náš pobyt se dá zhodnotit jako výborný zážitek plný nových zkušeností. Díky skvělým lektorkám ze střediska Lipka Brno  a projektu „Zdravě a bezpečně v Jihomoravském kraji“ spolufinancovaném Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR našim páťákům čas v Domašově nad Bystřicí neskutečně rychle uběhl a děti se při odjezdu nadšeně loučili s nimi i s celým okolím.

Mgr. Jarmila Borovcová