T-Mobile Olympijský běh ZŠMK

06.09.2021 •

T-Mobile Olympijský běh v ZŠ M. KUDEŘÍKOVÉ

Různí běžci, různá místa, olympijská myšlenka… To je heslo, se kterým je propojen T-Mobile Olympijský běh už několik let. Hned na začátku školního roku jsme se v rámci TV zapojili do sportovní akce s olympijskou myšlenkou – „ Je jedno, jestli jsi závodník, nebo běháš jen občas, jestli jsi malý, nebo velký, jestli běháš raději ve městě, v přírodě, na louce nebo na dráze. Na T-Mobile Olympijském běhu jde především o to hýbat se a hlavně pro radost“.

Akcí si totiž připomínáme Mezinárodní olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. T-Mobile Olympijský běh je vůbec největší běžeckou událostí u nás. V jeden den, přesně v jeden čas vybíhají tisíce běžců po celé České republice – ať už jako součást hlavních závodů, ve školních bězích nebo v rámci individuální výzvy. Naše škola zapojila na 150 žáků z 2. stupně. Žáci si mohli vybrat z okruhu na 1 km nebo 500 m. Všechny zapojené děti musíme pochválit za obětavost a splnění olympijské myšlenky.

O. Spazier