Tahák na soutěži školních časopisů v Brně

01.12.2014 •

Tahák na soutěži školních časopisů

Dne 1. 12. 2014 jsme si my, tři vyvolení redaktoři Taháku, s p. uč. Machálkem dali sraz brzy ráno na vlakovém nádraží. Důvodem bylo celostátní kolo soutěže školních časopisů. Po náročné cestě do Brna jsme byli rádi, když jsme stáli na místě.

V 10 hodin nás přivítali organizátoři a porotci. Poté si každý žák mohl vybrat jeden z pěti workshopů. Velení nad námi převzali vedoucí těchto dílen. Vedoucí workshopu, kterého jsem se zúčastnil já, byl Ondřej Baar. Je to webdesigner, poradce a podnikatel. Ukázal nám tvorbu webových stránek, přes jaké programy si můžeme udělat své stránky, jak chceme. Pak jsme si sedli k počítačům a na nich jsme si zkusili navrhnout vlastní stránky.

Po skončení tohoto programu a krátké pauze na občerstvení nastal výběr nejlepšího časopisu. Den vyvrcholil vyhlášením vítězů v jednotlivých kategoriích. Tahák sice mezi nejlepšími časopisy ve své kategorii neuspěl, ale odvezli jsme si bohaté zkušenosti i zážitky.

Martin Benovič