Úspěch v recitační soutěži 2018

02.03.2018 •

Úspěch v recitační soutěži                                                                                        Jiří Machálek

Přehlídka dětských recitátorů Dětská scéna je soutěž určená žákům základních škol, základních uměleckých škol a studentům víceletých gymnázií a patří k uměleckým soutěžím, v nichž talentovaní žáci naší školy tradičně dosahují dobrých výsledků. V letošním školním roce se v okresním kole této soutěže s úspěchem představily čtyři žákyně – Ema Pokorná, Klára Daňková, Kateřina Múčková a Gabriela Tomečková. Okresní kolo soutěže proběhlo 2. března v Hodoníně. V každé ze čtyř kategorií se sešli milovníci uměleckého přednesu poezie a prózy. V konkurenci nejlepších recitátorů ze základních a základních uměleckých škol hodonínského okresu naše žákyně svým přednesem zaujaly porotu i posluchače a patřily k nejlepším. Nejvýraznější úspěch zaznamenala ve IV. kategorii Gabriela Tomečková, která se umístila na 2. místě a postoupila do krajského kola soutěže. Úspěšné soutěžící gratulujeme a přejeme hodně zdaru i v Brně 20. dubna 2018.