Úspěšný mladý historik

20.03.2019 •

Úspěšný mladý historik                                                                                            Jiří Machálek

Zatímco účastníci dnešních olympijských her se jednou za čtyři roky scházejí k soubojům na poli sportovním, žáci základních škol a studenti víceletých gymnázií každoročně změří své síly v soutěži zaměřené na historii, v Dějepisné olympiádě. V letošním školním roce se v této soutěži prosadil žák naší školy Luděk Studnička (8. B). V okresním kole Dějepisné olympiády, která má letos tematické zaměření Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace, obsadil 2. místo a postoupil do krajského kola, které proběhlo 20. března v Brně. V konkurenci 30 soutěžících z celého Jihomoravského kraje se umístil na vynikajícím 2. místě a postoupil do celostátního kola soutěže. Úspěšnému soutěžícímu srdečně gratulujeme a přejeme hodně zdaru rovněž ve finále Dějepisné olympiády, které se uskuteční na konci května v Olomouci.