Vyvýšené záhonky a bylinková zahrádka

04.01.2016 •

Vyvýšené záhonky a bylinková zahrádka

V rámci dotačního programu z Jihomoravského kraje Škola podporující zdraví 2015 se nám tento rok podařilo získat finanční prostředky na vybudování vyvýšených záhonků a spirálového bylinkového záhonu. Žáci osmých a devátých tříd se s velkým nadšením vrhli do budování, kopání, rytí, zaměřování a skládání. Výsledkem jejich usilovné a nadšené práce jsou čtyři vyvýšené dřevěné záhonky, které budou sloužit zájemcům z 1. i 2. stupně, případně školní družině pro pěstování drobné jarní zeleniny, ovoce a květin. Spirálový bylinkový záhonek bude osazen asi patnácti druhy bylinek. K jednotlivým bylinkám vytvořili žáci deváté třídy naučné tabulky, takže se případní zájemci budou moci dovědět základní informace o každé rostlince.

Martina Vavříková