Adopce na dálku

Dejme dětem naději
Adopce na dálku - Haiti

Od školního roku 2005/2006 se i naše škola zapojila do projektu Adopce na dálku. Žáci na zasedání školního parlamentu rozhodli, že by chtěli "adoptovat" holčičku z Haiti. Spolupracujeme se strážnickou Charitou. Příspěvky se na naší škole vybírají jednou za čas ve třídách a je zcela dobrovolné, kolik kdo přispěje.

Roční splátka na jedno dítě je 6500,- Kč, finanční prostředky jsou použity na alespoň jedno teplé jídlo denně, zdravotní péči a především na vzdělání dítěte v jeho rodném prostředí. Naši žáci se seznámili s problematikou chudoby na Haiti a uvědomili si, že ne pro každého je vzdělání samozřejmostí.

Holčička, které pomáháme k lepším zítřkům, se jmenuje ELUSSIE RENOIT. (Více foto ve fotogalerii.)

Datum narození: 14. září 1999
Zdravotní stav: dobrý
Škola: než jsme Elussii adoptovali, byla druhým rokem předškolačka, díky nám nastoupila do 1. třídy a nyní je
Oblíbený předmět: recitování, poezie