105. výročí školy

02.12.2013 •

105. výročí školy

V pondělí 2. prosince se ve škole konal Den školy, v němž jsme si připomněli 105. výročí vzniku základní školy. Během oslav se uskutečnilo několik akcí, v pondělí to byl prodejní Vánoční jarmark složený z prací a výrobků žáků vytvořených v hodinách výuky, ve školní družině a školním klubu. V pondělí 2. prosince, kdy před 105 lety byla zahájena školní výuka, proběhl Den otevřených dveří a škola byla otevřená nejen rodičům, ale i také široké veřejnosti. Ve stejný den jsme také uspořádali Historický den, v němž mohli žáci i učitelé přijít v nejrůznějších historických úborech, čehož mnozí z nich využili. Součástí těchto dnů byly také tradiční výstavy starých školních kronik, dokumentů a fotografií v aule, které v letošním roce doplňovaly různé aktivizující úkoly kvízy, křížovky, rébusy a pracovní listy vytvořené žáky z kroužku Mladý historik.

Fotogalerie Vánoční jarmark a Fotogalerie Historický den

Zdeňka Dudová