Den otevřených dveří 2017

04.12.2017 •

Den otevřených dveří                                                                                             Jiří Machálek

V pondělí 4. prosince se v naší škole uskutečnil Den otevřených dveří spojený se Dnem školy a Dnem historie. Škola byla po většinu dne otevřena rodičům a zájemcům z řad veřejnosti, které po škole provázeli průvodci z řad žáků 8. a 9. ročníku. Jelikož na začátku prosince uplynulo 109 let od okamžiku, kdy do zdejších školních lavic zasedli první žáci, toto výročí i další historii naší školy jsme si připomněli výstavou historických dokumentů, vysvědčení, fotografií a kronik v aule školy. Do Dne školy se aktivně zapojili žáci 6. A, kteří si pro své vyučování připravili program, v němž si sami vyzkoušeli, jak probíhala výuka v minulosti. Kromě minulosti školy si tradičně připomínáme také některou z významných osobností nebo událostí z historie naší země. Letos byl Den historie věnován osobnosti Marii Terezie. Jako připomenutí 300. výročí narození této panovnice se uskutečnila výstava zaměřená na Marii Terezii a výstava žákovských prací na téma Významné ženy české historie. Během dopoledne žáci 5. až 9. tříd vyslechli historickou přednášku na téma Marie Terezie a život v její době, kterou vedla lektorka a spisovatelka Bc. Dana Šimková.