Dne 22. 4. 2016 jsme si opět připomněli Den Země

22.04.2016 •

Dne 22. 4. 2016 jsme si opět připomněli Den Země

Žáci druhého stupně při něm připravili pro „prvostupňáky“ naučnou stezku v parku, která se opět velmi líbila, a všichni si jí moc užili. Žáci šestých a sedmých tříd se tentokrát vydali za poznáním krás okolí Strážnice. Navštívili Výklopník v Sudoměřicích, Meandry Moravy, Vnorovský jez a Salaš Travičná ve Tvarožné Lhotě.

V neposlední řadě se žáci osmých tříd pustili do úklidu v areálu školy. Jejich pozornosti neunikly záhonky trvalek, které vylepšili kamínkovým mulčem, učitelská kolárna, která dostala nový nátěr, ani trávníky v celém areálu školy, které byly gruntu vyhrabány a uklizeny.

Nejsilnější z osmáků se pustili do nelehkého úkolu, kdy vykopali travní drny a hlínu v místech, kde se postupně bude budovat venkovní posezení pro školní družinu. Celý den nám přálo počasí a mohli jsme uskutečnit vše, co jsme si naplánovali. Touto cestou děkuji všem kolegům za pomoc s realizací Dne Země a těším se na příští rok.

Mgr. Martina Vavříková