Exkurze do Vídně

01.11.2017 •

Exkurze do Vídně – za památkami i zábavou                                                     Klára Kamenská

Začátkem listopadu se žáci osmých a devátých tříd zúčastnili exkurze do Vídně. Cílem exkurze bylo nejen vyzkoušení jazykových dovedností žáků v praxi, ale také připomenutí výročí Marie Terezie, které bylo vodítkem celé naší procházky městem. Dopoledne jsme strávili procházkou zahradami slavného sídla císařské rodiny s četnými sochami, pavilony a fontánami - zámku Schönbrunn. Navštívili jsme i nádhernou a působivou výstavu kočárů. Poté jsme absolvovali pěší procházku centrem města. Zastavili jsme se u památníku Marie Terezie, prošli císařským sídlem Habsburků Hofburgem s monumentální Michalskou bránou. Pak jsme navštívili Císařskou hrobku s náhrobkem Marie Terezie a jejího manžela Štěpána. Poté jsme přešli na Stephansplatz s dómem sv. Štěpána. Zde si žáci mohli vyzkoušet své komunikační dovednosti v praxi a po krátké přestávce jsme přešli po ulici Praterstrasse k Prátru. Myslím, že krásnou tečkou za celým vydařeným výletem byla projížďka na Vídeňském kole, která završila a uzavřela náročný i vydařený program. Žákům i učitelům se exkurze moc líbila, a proto se můžeme rozloučit poněkud neformálně BIS BALD, WIEN!!!