Fyzika hrou inspirována exkurzi do Brna

13.01.2017 •

Fyzika hrou inspirovala exkurzi do Brna                            H. Benovičová a B. Uhmanová (9. A)

V pátek 13. ledna se žáci, kteří se zajímají o fyziku, vydali s paní učitelkami Berčíkovou a Stolárikovou na dlouhou, ale zábavnou cestu do brněnské střední školy strojírenské a elektrotechnické. Ve škole na nás čekal milý pan učitel, který nás provedl výstavou Fyzika hrou. Zde jsme si mohli vyzkoušet různé pokusy, např. rozsvícení žárovky vlastní silou, stavba mostu z řetězu mezi silnými magnety nebo míchání barev. Když jsme si vyzkoušeli všechny exponáty, provedl nás pan ředitel areálem školy. Viděli jsme učebny slaboproudařů, silnoproudařů, CNS stroj a dílny. Po prohlídce školy jsme se vydali na cestu domů. Děkujeme za možnost vidět a vyzkoušet si zajímavé pokusy a prohlédnout si střední školu.