Lyžák 2019

07.01.2019 •

Lyžák 2019                                                                                                                    žáci 7. tříd

V neděli 6. ledna jsme odjeli na tradiční lyžařský výcvikový kurz. Sešli jsme se všichni po 14 dnech školního volna u hotelu Flag, kde jsme už celí natěšení čekali na příjezd autobusu. Naložily se lyže a kufry, účastníci kurzu se rozloučili s rodiči, zamávali a vyrazili. Celým zimním pobytem žáky provázel jako vedoucí pan učitel Ondřej Spazier a paní učitelky Jana Jochmanová, Milena Bačíková, Iva Pavlíková a Věra Bucifalová. Po příjezdu na místo se všichni ujali zavazadel z autobusu a společnými silami jsme je v lidském řetězu dopravili do hotelu. Po obědě následoval první nácvik lyžařských a snowboardových dovedností na Červenohorském sedle, oblíbeném lyžařském středisku v Hrubém Jeseníku. Lyžovali jsme až na tomto místě až do pátku. Samozřejmě lyže a snowboardy nebyly jediným programem. Čekalo nás také plavání, tělocvična a ukázka lyžařského a snowboardového vybavení v podání několikanásobné mistryně ČR ve skicrossu (disciplíně akrobatického lyžování, při níž několik lyžařů zároveň sjíždí trať s umělými překážkami), kterou je Andrea Krýslová. Celý pobyt jsme si za skvělých lyžařských podmínek moc užili a zlepšili si své lyžařské a snowboardové dovednosti.