Mladý Demosthenes

23.01.2014 •

Také letos se žáci ZŠ M. Kudeříkové zapojili do soutěže Mladý Demosthenes, kde mohli předvést své řečnické nadání.

Podmínkou  této soutěže je mluvit na vlastní téma po dobu asi dvou minut. Při tomto projevu se hodnotí zajímavost a zpracování zvoleného tématu, způsob jeho prezentace,  práce s hlasem, kontakt s publikem, přirozenost, přesvědčivost a v neposlední řadě také neverbální sdělení pomocí gest a mimiky.

Že jsou naši žáci schopni obstát ve velké konkurenci, zvládnout svoji trému a podat skvělý řečnický výkon, dokázali dne 23. ledna v regionálním kole v Brně žáci Anna Stoláriková (1. kategorie) a Petr Svoboda (2. kategorie).

Porota v čele s televizní moderátorkou Janou Adámkovou udělila oběma žákům 1. místo za okres Hodonín.

Žákům srdečně blahopřejeme a držíme palce v krajském kole, do kterého jako vítězové postupují.

Mgr. Monika Stoláriková