Orientační dny 2016

01.04.2016 •

Orientační dny žáky zaujaly

Tato akce určená žákům 8. ročníku se konala ve dnech 30. 3. - 1. 4. 2016. Náš pobyt se uskutečnil v Domě Ignáce Stuchlého ve Fryštáku nedaleko Zlína. Náplní Orientačních dnů, kterých se účastnili žáci 8. A a 8. B, byly vztahy mezi spolužáky, vzájemná komunikace nebo poznání sebe samých. To se dělo formou her a různých aktivit, které si pro nás připravili instruktoři. Před odjezdem jsme byli všichni natěšení a plní očekávání, co tam zažijeme. Když jsme přijeli na náměstí do Fryštáku, čekali nás neznámí „šílení lidé v šílených převlecích“, z nichž se vyklubali naši instruktoři. Všechny nás přivítali, odvedli do střediska a hned nás zapojili do prvních her a činností, které byly hlavní náplní celého třídenního programu. Aktivity byly perfektně připravené a promyšlené, vždycky nám přinesly něco užitečného - oběma třídám i každému individuálně. Skalní golf, závody, rande, žralok, vytahovaná, sázky, natáčení filmů, ty byly jenom některé z mnoha aktivit, které naše třída absolvovala. Mně se nejvíce líbily závody, při kterých jsme utíkali přes les a ve skupince tlačili kolo se spolužákem. Nakonec jsme všichni dorazili do cíle a skončili v rybníku, mokří od hlavy až k patě, což ale nikomu nevadilo. Celý pobyt mně osobně otevřel oči v různých směrech a užila jsem si ho naplno. Orientační dny ve Fryštáku se nám moc líbily, rádi na ně vzpomínáme.

Terezie Piškulová, 8. A