Předvánoční kavárnička

11.12.2017 •

Předvánoční kavárnička                                                                                   Lucie Martinková

V pondělí 11. prosince jsme v naší škole uspořádali pro druháčky a jejich rodiče předvánoční kavárničku. Nebyla to ovšem jen tak ledajaká kavárnička. Kromě kávy a čaje se v ní nabízely i různé matematické příklady. Od loňského školního roku je totiž v naší škole u nejmladších žáků vyučována matematika metodou pana profesora Hejného. Na šesti stanovištích se rodiče, prarodiče i starší sourozenci mohli blíže seznámit s úlohami, které na děti při výuce čekají. Společně tak řešili pavučiny, součtové trojúhelníky, pokládali parkety, přesunovali dřívka, stavěli stavby z krychlí nebo používali krokovací pás. Naše kavárnička byla hojně navštívena a hosté odcházeli spokojeni.