Překrásné dny ve škole - 4. A

19.02.2015 •

Překrásné dny ve škole

Obyčejné dny se do školy moc netěším, ale na den, který mě čekal, jsem se těšila moc. Nejen že jsme měli lehkou aktovku, ale i to, věděla jsem  - učit se budeme jen první hodinu, a co bude dál, to bude jen příjemné.

Druhou vyučovací hodinu jsme šli do tělocvičny, kde na nás čekalo planetárium. Dívali jsme se na vesmír spolu se skřítkem a jeho učitelem. Dozvěděla jsem se, že na povrchu Slunce je kolem 6 0000C, a že sluneční paprsek letí na naši Zeměkouli 8 min.

Dlouhou dobu jsme se těšili na následující stopování zvěře. Počasí nám přálo a sněhová pokrývky byla krásná. Nevím sice, kolik stop našli ostatní, ale já se svou skupinou jsem našla stop hodně.  Kolem Baťáku to byly hlavně stopy domácích zvířat psů a koček zato na poli jsme viděli stopy zajíce, koní, srnek, veverek a vrány. Všechny stopy jsme neznali, a tak nám pomohly předem přichystané pracovní listy, pomocí nichž jsme stopy rozpoznávali.

Po ukončené práci jsme se mohli za odměnu oddávat koulování, běhání a válení ve sněhu.

Dobře unavení jsme se vrátili do školní jídelny na oběd a šli jsme si domů odpočinout. Paní učitelka chtěla využít počasí a tak nám slíbila překvapení pro další den. Věděli jsme, že se máme opět sportovně obléknout.

Následující den byl opět plný překvapení. Po začátečních hodinách jsme opět vyrazili do přírody tělocvik opět trochu jinak. Tentokrát jsme navštívili Zámecký park, kde na nás čekaly čisté sněhem pokryté louky.

Ve skupinách jsme si prošlapali bludiště a navzájem soutěžili, kdo najde dřív východ, hráli jsme hru na hledání pokladu, který byl v bludišti ukryt. Naučili jsme se, že i na sněhu se dá hrát spousta zajímavých zimních her.

Klára Peroutková, Kamila Ježková a žáci 4. A

Koulování

Kamila ježková

Dneska jsme se koulovali, hodně jsme se radovali.

Ve sněhu jsme na honěnou hráli, hezky jsme se tomu smáli.

Každý má koulování rád, i když není náš kamarád.

Kdyby byly pořád časy, kdyby tu byl pořád mráz,

Tak bychom se koulovali, dneska, zítra celý čas.