Stalo se - Leden 2022

17.01.2022 •

Proběhla animace v německém jazyce… Klára Kamenská

Začátek nového roku si žáci německého jazyka ozvláštnili návštěvou paní lektorky Jany Bulvasové, která si pro ně připravila netradiční hodinu německého jazyka. Žáci si hravou formou zopakovali známé učivo a slovíčka. Zažili si, že při výuce německého jazyka může být nejen zábava, ale že je důležité se tomuto jazyku věnovat. Dozvěděli si o organizaci Tandem, která se zaměřuje na přehraniční spolupráci a také se věnuje různým animacím a projektům. Věřím, že tento start žáky namotivoval k další práci. Tímto bych poděkovala paní lektorce za příjemně strávený čas mit Deutsch.

Sbírka pro psí útulek už potřetí… Vojtěch Studenka

Na naší škole se koncem prosince konal již třetí ročník Sbírky pro psí útulek. Ani letos jsme nezapomněli na naše psí kamarády. V předchozích letech naši žáci, kolegové a rodiče pomáhali psímu útulku v Hodoníně. Letos Ježíšek přiletěl až do útulku Břeclav-Bulhary.

Sbírku opět uspořádali děti ze Školního klubu ZŠ M. Kudeříkové Strážnice. Zapojilo se do ní mnoho dětí a dospělých. V naší škole se vybralo velké množství dek, starých ručníků, utěrek, prostěradel, granulí, psích konzerv, piškotů, hraček pro pejsky, obojků, vodítek a dalších potřebných věcí, které by mohlo pejskům zpříjemnit jejich ne vždy jednoduchý život.

Předání věcí proběhlo těsně před svátky a potěšilo nejen správkyni útulku, ale hlavně opuštěné a nemocné psí obyvatele.

Ještě jednou děkujeme všem za účast v této sbírce a zájem o osud opuštěných a někdy i týraných tvorů. Ne všichni pejsci si najdou nový domov, proto každá forma podpory je vítána.

Oficiální poděkování Útulku pro opuštěná zvířata Břeclav-Bulhary si můžete přečíst na jejich fcb stránkách.

Pomoc školního klubu při letošním sčítání ptáků na krmítku   Vojtěch Studénka

Program nazvaný Ptačí hodinka je určený všem zájemcům o přírodu a ptačí dění v jejich okolí. Loni se zapojilo 27 123 dobrovolníků, kteří pozorovali 538 607 ptáků. Nejčastějším návštěvníkem krmítek byla sýkora koňadra. Letos jsme se rozhodli zapojit i se žáky školního klubu ZŠ M. Kudeříkové ve Strážnici. Akce proběhla 7. – 9. ledna 2022. V pátek jsme pozorovali a určovali ptačí návštěvníky u nás ve škole na parapetu okna, kde jsme umístili krmítko. Další dva dny jsme se o to samé snažili doma. Svoje pozorování jsme elektronicky poslali České společnosti ornitologické.

Zimní radovánky u prvňáčků Bohuslava Svobodová

U prvňáčků zavládla velká radost, když jsme se domluvili, že tělocvik budeme trávit mezi sněhovými vločkami. Výchovu tělesnou jsme tak příjemně propojili s výchovou pracovní při stavbě několika sněhuláků.

Družina vítá paní Zimu  Hana Hatalová

Paní Zima navštívila naše druháčky a už při vstupu do družinky nás každý den vítá. Je z papíru a je to skupinová práce dětí. Společně jsme si vyprávěli o kouzlu zimy, jak vypadá zima, co nám přináší a o co všechno se musíme v zimě postarat. Společná práce potom krásně uzavřela naše téma a vyzdobila třídu.