Strašidelné hrady

12.05.2014 • 

Fotografie Hradů


Hrad Scare Castle

Byl jednou jeden strašidelný hrad. Kdo do toho hradu vešel, už ho nikdy nikdo neviděl.
Jednou se ale objevil jeden muž, který se jmenoval Nick Nels. Byl to bohatý a chamtivý člověk. Když zaslechl o hradu, ve kterém je truhla plná zlata, tak prostě nemohl odolat. Druhý den šel do hradu, byla tam zima. Když vešel dovnitř, tak zahlédl truhlu plnou zlata a stříbra. Vzal náhrdelník, v tom něco zaslechl, otočil se a viděl ducha, jak se vznáší nad krvavou skvrnou. Lekl se. Když chtěl utéct, tak se zabouchly dveře a druhých dveří do zahrady si nevšiml, tak proskočil oknem. Když zjistil, že nikde není kudy utéct, tak ho osud nechal vyhladovět k smrti.
Vypracovaly: H. Benovičová, B. Daněčková

 

Princeznovský hrad

Hrad z roku 1657 je celý pokryt krásnými a hodně vzácnými růžemi. Vstupní brána je diamantová. V tomto hradě bydlí krásná spanilá princezna Elizabeth, která vládne celému hradu. Tak a teď se půjdeme podívat do nitra hradu. Hrad se skládá ze tří pater. V prvním patře naleznete stůl se dvěma židlemi a knihovnu s televizí a akváriem. Všimněte si krásného diamantového lustru nad stolem. V druhém patře narazíte na krásnou duhovou pohovku a krb. O patro výše přijdeme do pokoje samotné princezny Elizabeth. Pokoj zdobí krásná pohodlná postel, červená skříň a toaletní stolek se zrcadlem. Z tohoto pokoje vede cesta na balkon. Na balkonu si jistě všimnete schodů, které vedou do altánku, ve kterém se nachází bazén s vířivkou. Přeji vám hezkou prohlídku.
Legenda:
V tomto hradě bydlí krásná princezna Elizabeth, která je velice moudrá. Tento hrad má růžovou fasádu s krásnými květy. Na střeše hradu je altán, ve kterém se nachází velký bazén. Hrad má čtyři okna se záclonkami. Vstupní bránu zdobí diamanty. Tak a jdeme se podívat na interiér hradu. Tento hrad má tři patra. V dolním patře uvidíte dominantní lustr této místnosti, knihovnu s televizí a akváriem, jídelní stůl, a vzácnou truhlu, kterou má Elizabeth po mamince. V druhém patře bychom narazili na krásnou barevnou pohovku a příjemně hřející krb. V horním neboli třetím patře, má princezna Elizabeth postel s povlečením, které je z pravého hedvábí. V tomto pokoji naleznete zrcadlo, které stojí na stolku a má tu dokonce přístup na balkon. V tomto hradě je podlaha z pravého nefalšovaného dřeva. Tento hrad tu stojí už stovky let.
Vypracovaly: B. Lachmanová, B. Uhmanová, L. Uřičářová

 

Pařížský hrad

Dobrý den, dámy a pánové, chtěli byste vědět něco o naší restauraci? No, tak dobře, ale vrátíme se do minulosti. Byl jednou jeden král, který měl obrovský hrad. Ten hrad měl 15 věží, 126 oken, 25 dveří a malilinkou truhličku s pokladem ve své tajné chodbě. Doteď se neví, co v té truhličce bylo. No, jednoho krásného dne, sedl malý ptáček na okno jednoho malého domečku v lese mezi listnatými stromy. Jenomže nenechte se oklamat obalem. Když máte třeba nějakou krásnou knihu, která má krásný obal, ale ten příběh, který byl sepsán v té knize, nebyl tak krásný, byl to krvák!!!! Tak v této krásné chaloupce byl jeden krásny chlapec, ale byl tak pyšný a namyšlený, že ho nikdo neměl rád, a proto trávil většinu času sám. Toho dne se rozhodl, že se vloupá do hradu a ukradne tu truhličku. Ale nevěděl, co v ní bylo. Tak si připravil provaz, černý oblek, masku, lepidlo a nůž. Vydal se do hradu, ale u brány hlídala stráž, ale chlapec byl chytrý, pověsil lano na vysoký strom, rozhoupal se, a přeletěl bránu, aniž by si ho někdo všiml. Vklouzl do tajné chodby, když král zadal heslo. Šel těsně za ním. Jenže král o té truhle nevěděl, šel jenom na záchod, protože na toaletách v druhé chodbě bylo obsazeno :DD . Chlapec se ztratil, nevěděl co má dělat, hledal poklad. Hledal a hledal, ale nenašel a uhynul. Ten hrad je tato restaurace, ale hooodně opravená.

A když budete pořádně hledat, možná truhličku najdete ;).

Vypracovaly: R. Bučková, A. Daněčková, N. Králová

 

Hrad Vtipálkov

Jednoho dne žil na hradě král Bohumil I. Měl se velice dobře, protože použití tří hvězdičkové kadibudky stálo 50 zlatých. Jednoho dne se stalo, že byla veliká bouřka a král slyšel strašlivé křičení, a tak se šel podívat dolů, kdo ty zvuky vydává. Jak se rozhlížel po síni, podíval se do zrcadla a uviděl tam krvavou Marry .

Vypracoval: V. Šantavý a F. Štica

 

Frozen

Hrad stojí na ostrově Arendalle. Zakladatelé hradu jsou sestry Elsa Arendelská a Anna Arendelské. Královna Elsa byla proslulá svojí ledovou magií. Dokázala postavit hrad jen z ledu. Zmrazila celý ostrov a roky před svojí sestrou tajila, že má výjimečný dar, protože když byly malé, stala se taková nehoda.

Můžete si ho prohlédnout.

Doufám, že se vám bude líbit.

Frozen - legenda

Nebojácná a věčná optimistická Anna se vydá na velkolepou výpravu v doprovodu horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkají s podmínky, které se nezdají s podmínky, které se nezdají s nejvyššími velehorami světa, mytickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě. 

Hrad vznikl v roce 1628.

Žijí zde: Elsa, Anna a Kristoff.

Vypracovaly: Adéla Jančíková a Sára Mašková

 

Strašihrad 

Legenda:

Kdysi dávno, před mnoha lety, žil na hradě hodný a poctivý král. Jmenoval se Radomír. Panoval na celém hradě. Když měl 18 let, oženil se s královnou Janou. Když bylo králi Radomírovi 23 let, královna Jana mu porodila syna. Pojmenovali ho Vlastimír. Král si myslel, že až dospěje, bude stejně poctivý jako je on. Když bylo králi 45 let, nachladil se, dostal chřipku a 3 dny na to zemřel. Královna Jana smutkem zemřela 7 dní po králově smrti. Vlastimír měl 22 let, a protože byl sám, stal se králem. Král Radomír tehdy neměl pravdu. Král Vlastimír byl tak krutý, že dal do hladomorny všechny, kteří něco udělali špatně. Třeba, i kdyby to bylo poprvé, králi to bylo jedno. Všichni mu přáli smrt. Až měl 45 let zemřel, ale na hradě panoval ještě hodně dlouho. Byl tam jako duch. Říká se, že tam ještě je.

Popis hradu:

Hrad je celý černý, má taky stáj pro koně. Na hradbách jsou 4 věže. Střecha věží je červená. Stáj je černo-žlutá. Koberec je modro-červený a na koberci je stůl se dvěma židličkami. Jedna je však poškozená, má jen 3 nohy. Nestojí, protože se na ní král Vlastimír houpal. V místnosti je také kadibudka, ve které je záchod.

Vypracovaly: K. Můčková, K. Podolanová, M. Tranová


Schnellgrad

Při jeho stavbě se zbourala jedna část, a ta druhá se přistavěla. V tomto hradu se odehrálo spoustu zajímavých věcí. Když se hrad dostavěl, Italové ukradli vlajku z hlavního hradu. Vlajka se dodnes nenalezla, a proto jejich erb neznáme. Tento hrad někdo zapálil, a proto je celý ohořelý. V tomto hradu se nedochovaly žádné obrazy ani žádné písemné zmínky. Tento hrad se našel vykradený, ale našlo se zde mnoho koster lidí, a to značí to, že to byl úspěšný rod.

Tento hrad je dodnes dobře zachovalý, i přesto, že byl zapálen. Dnes je to turistická atrakce, která je velice oblíbená. 

ZAZVONIL KONEC A LEGENDY BYL KONEC.

Je známý tím, že má nejvyšší strážnou věž, ze které je vidět na míle daleko. Ale je zde háček. Straší v ní duch krále Schnella 16. Dále v hradu straší vlkodlaci a Bílá paní s jejími sprejerskými poskoky, kteří na přání Bílé paní a krále Schnella 16 nasprejovali věž a hradby hradu speciální černou mozaikou ve stylu středověkého Schnellgradu.

Hrad vypracovali: Pavel Hudeček, Marek Petr, Vojta Tomeček, Viktor Valovič

 

O hradu Strašidlovu

Byl postaven kolem roku 1456. Tento hrad leží v Jihomoravském kraji. Jméno Strašidlov dostal proto, že zde mnoho lidí, kteří kolem procházeli, prý vidělo duchy. A jiní zas prý viděli Slendermena a Mužíka s hlavou jen napůl. Nikdo jim ale nevěřil. Kdo zde vládl, nikdo neví. Každá pověst vypráví něco jiného, ale na každé pověsti je asi trochu pravdy. Ale která je nejvíce pravdivá, se už asi nikdy nedozvíme.

Dne 31. 10.  slavil starý a hnusný hrad 105. výročí. Alespoň to říkala moje babička. Rozhodla jsem se, že ho půjdu prozkoumat, poněvadž jsem se ničeho nebála. Byl asi 20 kilometrů od naší vesnice Přivlov a mně bylo 15 let. Utekla jsem večer z domu a šla jsem směrem k hradu. Přišla jsem tam, a tam byly strašné nestvůry a duchové. Lekla jsem se tak, že jsem dostala šok a omdlela jsem. Maminka mě ráno všude hledala a najednou si vzpomněla, že jsem včera celý večer mluvila o tom hradu. Byla jsem 2 dny nezvěstná, a pak mě našli záchranáři.

Hrad vypracovaly Nelly Šmídová, Barbora Baňařová a Petra Kovaříková

 

LEGENDA o hradu Kvašák

Byla temná noc, když se lord Kvašák vracel z diskotéky domů. Najednou uviděl v dálce světýlko, které zářilo žlutou barvou. Přijel k němu, a to světýlko plakalo. Lord se ho zeptal: „Proč pláčeš?“ „ Když mně spadl do studny šáteček a nemůžu ho vytáhnout.“ Tak si Lord řekl: „ No co, vytáhnu ti ho.“ Tak lord přišel ke studni a snažil se ho vytáhnout, ale nedosáhl tam. Najednou uslyšel pískání a spatřil velkého muže. Řekl mu: „Prosím tě, mužíčku, pomůžes mi vytáhnout šáteček ze studny? “ On odpověděl: „Proč ne?“ A šel ho vytáhnout. Vytáhl ho a dal ho lordu Kvašákovi. Kvašák odpověděl: „Děkuji ti, mužíčku, tady máš za svou ochotu 200 zlatých.“ Potom lord přinesl světýlku šáteček. Světýlko mu poděkovalo a řeklo mu: „Za to, že jsi byl tak ochotný, tak ti splním 3 přání.“ Lord řekl: „První přání chci, aby v mém království byl mír a pokoj.“ Najednou se zablesklo a v království byl klid a mír. „Tak a teď druhé přání chci, abych měl ženu, která by mě milovala až do smrti.“ Tak se zablesklo a vedle něho stála krásná žena. „A teď třetí přání chci, aby ten mužík, který mi pomohl, měl chalupu jako vyšitou.“ Zablesklo se a mužík měl chalupu jako vyšitou. Tak lord světýlku poděkoval a odjel i s ženou do svého království. A žili šťastně až do smrti.

Napsal: David Křížan 6.B

Stavěl: Tomáš Macháček, Matěj Sochor, Michal Potrusil, Michal Blažek, Filip Mokrý, Dan Novák


Strašošlent

 

V našem hradě můžete vidět vpravo krásnou jídelnu, na stole je výborný strašidelný dort. Dále můžete vidět obývák, kde duchové poslouchají písničky a dívají se na televizi. V zadu je strašidelná místnost, kde duchové pořádají diskotéku. Všude jsou pavučiny a pavouci a mnoho dalších.

Vypracovaly: Anna, Radka, Tereza« zpět