Tahák 2015

25.05.2015 •

Úspěch Taháku na soutěži časopisů

V pondělí 25. května 2015 se čtyři zástupci redakce našeho školního časopisu Tahák zúčastnili krajského kola soutěže Školní časopis roku 2015. Na soutěž, která se konala v sídle Asociace středoškolských klubů ČR v Brně, nás doprovázel pan učitel Machálek. Na této akci se sešli redaktoři školních časopisů základních škol z Jihomoravského kraje. Jako hlavní program pro nás organizátoři připravili aktivity v novinářských workshopech. V nich jsme se např. dozvěděli, jak napsat originální novinový článek nebo jak se tvoří grafická podoba časopisu. Nejzajímavější workshop byl věnovaný fotografování a použití fotografií v časopisech. Po skončení programu následovalo vyhlášení výsledků soutěže, které našemu časopisu přineslo úspěch. Tahák v kategorii školních časopisů II. stupně základních škol v Jihomoravském kraji získal 2. místo a postoupil do celostátního kola.

Monika Sochorová a Eva Komoňová (8.B)