Tahák mezi nejlepšími časopisy

03.12.2013 •

Tahák mezi nejlepšími časopisy

V úterý 3. prosince 2013 se zástupci redakce našeho školního časopisu Tahák (Martin Berčík, Jan Lžičař a Petr Svoboda) zúčastnili finálového kola soutěže Školní časopis roku 2013. V Brně se sešli redaktoři nejlepších školních časopisů z ČR, které do finále vybrala odborná porota. Program setkání představovaly především aktivity v novinářských workshopech a vyhlášení výsledků soutěže. Naši redaktoři se zapojili do workshopu Příběhy v nás a kolem nás, který vedl profesor R. Kostner z Vyšší odborné školy publicistiky. Žáci v této žurnalistické dílničce měli možnost poznat, jak v literární a novinářské práci tvořit, vnímat a reflektovat příběh. Vrcholem akce pak bylo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže, které našemu školnímu časopisu přineslo cenný úspěch. Tahák získal v kategorii školních časopisů II. stupně ZŠ cenu poroty.

Mgr. Jiří Machálek