Olympiáda pro 1. třídu v podání 5. A

Už od začátku školního roku přemýšlela naše třída V. A. jak by alespoň trošičku zpříjemnila prvňáčkům jejich začátek školního roku a pobyt v pro ně prozatím neznámém světě – základní škole.  A protože skoro úplně všichni milujeme tělesnou výchovu, padlo rozhodnutí, že pro prvňáčky uspořádáme Olympiádu! A to se vším všudy! S pomocí p. učitelky Borovcové jsme si rozdali úkoly…..někdo měl za úkol připravit rozběhání a rozcvičku, jiní spolužáci vymýšleli sportovní disciplíny, sháněli CD s hudbou, vyráběli transparenty, olympijské vlajky. Jiní, technicky zdatní kluci slepili z papíru velký fotoaparát, z domu přinesli videokameru, mikrofon…..no přeci, správná olympiáda se musí zdokumentovat a se sportovci udělat rozhovor! A co je nejdůležitější, pro každého jsme udělali diplom, pamětní list, zlatou medaili a sladkou odměnu!

Než jsme ale pozvali prvňáčky na naší hodinu tělocviku, všechno jsme si poctivě vyzkoušeli na sobě v našem tělocviku. Užili jsme si u toho hodně srandy!

Den „D“ nadešel a my byli trochu nervózní. Ale od honičky, rozcvičky, opičí dráhu, rozhovory se sportovci až po vyhlášení  si všichni prvňáci opravdu užívali. Vždyť pro někoho to byla teprve první olympiáda!:))v jeho životě!

Přáli bychom Vám vidět ty rozzářené oči našich malých spolužáků, když se jim povedlo splnit všechny nachystané disciplíny, dávali rozhovor do televizních novin (a už asi po tisící se nás ptali, zda opravdu budou v televizi) a úplně nakonec si po jednom (jmenovitě) vystoupali na tu „bednu“ a dostali zlatou medaili!!!!

I my – páťáci – jsme z odvedené práce měli radost. Zjistili jsme, že i když jsme ještě děti, dokážeme spolupracovat na dobré věci, sami přijít s nápady, sami věci realizovat a hlavně udělat radost někomu menšímu!

Jestli se nám to povedlo se můžete podívat ve fotogalerii……..

Za všechny páťáky Jan Sivák, V. A.Fotografie1 Fotografie2 Fotografie3 Fotografie4 Fotografie5 Fotografie6 Fotografie7 Fotografie8 Fotografie9 Fotografie10 Fotografie11 Fotografie12 Fotografie13 Fotografie14 Fotografie15 Fotografie16 Fotografie17 Fotografie18 Fotografie19 Fotografie20 Fotografie21 Fotografie22 Fotografie23 Fotografie24 Fotografie25 Fotografie26 Fotografie27 Fotografie28 Fotografie29 Fotografie30 Fotografie31 Fotografie32 Fotografie33 Fotografie34 Fotografie35