Letadla - projektový den ve ŠK

V říjnu následovala ve školním klubu další přednáška o historii letectví v českých zemích, především pak s minulou a současnou produkcí letadel kunovické firmy Aircraft Industries , kterou nás provedl Ing. Filip Stanislav.

Účastníci školního klubu se seznámili s průběhem současné výroby letounů díky přineseným letáčkům, fotografiím i virtuální prohlídce letounu L 410NG – největšího dopravního letounu vyráběného na území České republiky. Odborným výkladem při virtuální prohlídce žáci zjistili jaké základní prvky má vnější konstrukce letounu – k čemu slouží trup, křídlo, svislé a horizontální ocasní plochy spolu s křidélky. Jak důležitou roli hrají motor a vrtule, jaké druhy přistávacího zařízení existují, kam se ukládají objemná zavazadla a kde se v letounu nacházejí nádrže na palivo.

Virtuální procházka pokračovala v kokpitu letadla – zde jsme se seznámili s druhy jednotlivých displejů, ovládacích prvků a pák a dalších podpůrných systémů. Naše dotazy směřovaly i k práci dvou pilotů během letu.

Na závěr jsme v diskusi mohli položit otázky ohledně hmotnosti letounu, spotřeby paliva, nouzové výbavy a cestovní rychlosti letounu.Fotografie1 Fotografie2 Fotografie3 Fotografie4 Fotografie5 Fotografie6 Fotografie7 Fotografie8 Fotografie9 Fotografie10