Sbírka pomoci - ŠK

Uplynuly skoro dva měsíce, kdy jsme se společně s Evropou probudili do války mezi Ruskem a Ukrajinou. Rusko-ukrajinský konflikt se vyhrotil, když ruský prezident Vladimír Putin uznal nezávislost Doněcké lidové republiky a Luhanské lidové republiky. Čtvrtek 24. února 2022 se pak zapíše hluboko do naší paměti, neboť v tento den časně ráno zahájilo Rusko invazi na celou Ukrajinu. 

Nikdo nevěřil vlastním očím. Západ zavedl sankce proti Rusku, politici mluví o narušení míru v Evropě a ignoraci ukrajinské suverenity. Všude kolem nás slýcháme spoustu nových slov, kterým nerozumíme…a která budí strach „demilitarizace, denacifikace, separatisté, jaderná válka či stanné právo.“ Vše, co jsme doposud brali jako samozřejmost, je najednou nesmírně křehké. Ukrajina je ve válce, nevinní civilisté utíkají ze svých domovů, ženy a děti prchají za hranice státu a tatínkové, strýcové i bratři brání svoji zemi ze všech sil. 

Nechceme tomuto neštěstí jen nečinně přihlížet, a tak žáci Školního klubu ZŠ M. Kudeříkové ve Strážnici přišli s nápadem uspořádat humanitární sbírku, kterou bychom mohli alespoň maličko pomoci dospělým a dětem zUkrajiny, kteří jsou ubytováni v našem městě. S povolením vedení školy a ve spolupráci s vychovateli školního klubu jsme se na to společně všichni vrhli. 

Ochota žáků naší školy, jejich rodičů, pedagogů, vychovatelů, kuchařek i paní uklízeček byla obrovská. Za tři dny se nám podařilo nashromáždit velké množství věcí, které pomohou lidem v nouzi. Opět se zde ukázalo, jak moc umíme být v nelehké době solidární. Vám všem patří obrovský dík! 

Všechny věci jsme pečlivě zabalili a odvezli do skladu Charity Strážnice. 

Nemáme všichni samé jedničky, ale máme srdce na pravém místě!  

 Fotografie1 Fotografie2 Fotografie3 Fotografie4 Fotografie5 Fotografie6 Fotografie7 Fotografie8 Fotografie9 Fotografie10 Fotografie11 Fotografie12 Fotografie13 Fotografie14 Fotografie15 Fotografie16 Fotografie17 Fotografie18 Fotografie19 Fotografie20 Fotografie21