Aktivity ŠK v době rouškové

22.01.2021 •

Aktivity školního klubu ZŠ M. Kudeříkové Strážnice v době rouškové

Po přerušení aktivit školního klubu v polovině měsíce října se vychovatelé a vedoucí zájmových útvarů pokoušeli zpestřit žákům pobyt doma tím, že s nimi byli v kontaktu přes školní aplikaci škola on-line a Microsoft Teams.

Přes školu on-line byla možnost si jednou týdně vyzkoušet své znalosti při kvízu z pohádek, hudební výchovy nebo logickém kvízu, zkusit si vyrobit draka či adventní věnec, dozvědět se, jak se slaví Dušičky ve světě, nebo si zkusit pár pokusů podle You Tube návodu vědeckého centra Vida Brno.

Schůzky zájmových útvarů se přesunuly do on-line světa Microsoft Teams – příprava na přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky, ruský jazyk atd.

Po návratu žáků do školních lavic se i školní klub rozjel v omezené míře. Byla možnost si vyzdobit vlastní roušku nebo si vyrobit ozdobu na stromeček, zhotovit si vánoční dárek, zkusit si nabarvit kamínky, udělat vánoční hvězdu v papíru, podílet se na vánoční výzdobě klubu.

Vychovatelé a asistenti pedagoga také vyrazili jako svatá družina do tříd za žáky prvního stupně naší školy a ve školní jídelně rozdali strávníkům balíčky s překvapením.

Ve spolupráci se žáky druhého stupně jsme zorganizovali již druhý ročník Sbírky pro psí útulek při zoo Hodonín. Smyslem této sbírky je zpříjemnit vánoční svátky zvířátkům v útulku. S pomocí žáků, rodičů a pracovníků školy se podařilo shromáždit 62 kg granulí, 13 velkých konzerv, 11 pytlíků psích piškotů, 34 kusů různých psích pochoutek, 66 kusů hraček, 23 kusů obojku a vodítek, 130 kusů starých dek, prostěradel a ručníků. Vše jsme ještě před Vánoci doručili do útulku. Velké díky všem, kteří se zapojili do této akce!

Adventní dobu jsme ve školním klubu před prázdninami zakončili vánočním posezením, na kterém nechyběly dárečky, koledy, pohádky, ochutnávka vánočního cukroví a dětský vánoční punč.

Těšíme se na další aktivity školního klubu ZŠ M. Kudeříkové.