Den Zdraví 2015

07.04.2015 •

Den Zdraví

V úterý 7. dubna 2015 u příležitosti Světového dne zdraví v Základní škole M. Kudeříkové ve Strážnici proběhl školní Den zdraví. Byl zaměřen na zdravé jídlo (pomazánky, sedmikrásky, pažitka), měli jsme možnost si připravit jednoduché míchané nápoje a byly nám předvedeny ukázky stolování. To vše ve spolupráci s vyučujícími a studenty Střední školy hotelové, služeb a Veřejnosprávní akademie, s. r. o. ve Strážnici.

Této akce se zúčastnilo celkem 260 dětí od první do deváté třídy se svými učiteli. Do akce byli vtaženi i naši žáci, kteří měli možnost nejenom konzumovat připravené pomazánky a „kytičky“, ale připravit si také míchaný nápoj, zkusit si složit jednoduchý vzor ubrousku pro prostírání, nebo prostřít slavnostní tabuli.

Celým kulinářským dnem nás provázeli studenti hotelové školy se svojí paní učitelkou. Děkujeme střední hotelové škole za vstřícnost, dokonalou přípravu a také materiální zajištění této akce!

Vojtěch Studénka