Velikonoční strom

05.04.2021 • 

Kterak v ZŠ M. Kudeříkové „rozkvetl“ velikonoční strom. 

„Když nemůžeme tvořit společně, pojďme to udělat každý sám za sebe.“ 

 

Velikonoce patří k nejoblíbenějším svátkům, bohužel ty letošní proběhli poněkud v komornější atmosféře. Proto přišel školní klub a školní družina při Základní škola Marie Kudeříkové s nápadem, jak alespoň trochu našim žákům, rodičům a zaměstnancům školy připomenout připomenou naše tradice v podobě velikonočního stromu. 

Na strom po určenou dobu mohl kdokoliv pověsit velikonoční ozdoby, vyzdobená vajíčka, stužku, postavičky zajíčků, kuřátek a dalších jarních ozdob. 

Nakonec se na stromě sešlo neuvěřitelné množství ozdob, na které se můžete podívat ve fotogalerii na webu školy. Byly k vidění i takové rarity jako velké plyšové kuře, zajíček a velikonoční vajíčko vyřezané z kartonu, zápichy, zvířátka z ponožek, zajíček ze špalku dřeva, upletená žila, která byla na stromě přivázaná, ptáčci ze dřeva a papíru, jarní dekorace v květináči a další roztodivné věci.  

Velké díky patří všem, kdo se do této akce zapojili – naši žáčci z prvního i druhého stupně, jejich rodiče (podle ohlasů víme, že mnohde tvořily i celé rodiny), učitelé a další zaměstnanci naší školy. 

 Smyslem této akce bylo povzbudit nás všechny v této nelehké době a přinést trochu radosti a úsměvů.  

 

V. Studénka. 


« zpět